Orientalny styl w naszym mieszkaniu

Mam wrażenie, że podróże jakoś przyczyniają się do kształtowania ludzkich gustów estetycznych. Obiegowa opinia rzecze, że podróże kształcą, bo umożliwiają poznawać nowe kraje i kultury, jakże inne od takich, które znamy na co dzień. Osoby, które mają fundusze na dalekie wyjazdy np. do krajów azjatyckich jak Indie, Tajlandia czy Chiny mogą zapoznać się przy okazji z pełną gamą tamtejszej sztuki dekoratorskiej. Jednak i my – zwykli ludzie, możemy poczuć egzotykę orientu zmieniając aranżację naszego lokum na modłę orientalną, choćby w stylu Feng Shui (sprawdź tutaj).

Aby w pełni poszaleć potrzebne są oczywiście odpowiednie fundusze, gdyż styl orientalny wiąże się z niejakim luksusem, bogactwem ornamentów czy kształtów. Ale przecież w dzisiejszych czasach większość ozdób jakie da się nabyć w galeriach handlowych jest importowanych z rejonu Azji i są między nimi artykuły dekoracyjne w pełni oddające atmosferę oraz ornamentykę tamtego rejonu świata.

Już nie jest problemem nabyć pasujące figurki, lampiony, materiały oraz sprzęty, które nie tylko będą pasować do tamtejszej stylistyki, ale wprost pochodzą z państw Azji. Zwłaszcza ze względu na trwającą obecnie zimę (i to, że musimy siedzieć w domu) rekomenduję spędzić te zimowe wieczory na drobnej zmianie dekoracji domu w tym przytulnym stylu, który przypomni nam o naszych podróżach.